Tej jesieni Posłuchane, dzięki współpracy z Policealną Szkołą Muzyki Nowoczesnej oraz wsparciu Fundacji PZU zaprasza wszystkich amatorów nowoczesnych brzmień, którzy mają ochotę popracować nad swoim warsztatem pod okiem profesjonalistów, na bezpłatne warsztaty o formule masterclass.

UCZESTNICTWO WE WSZYSTKICH WARSZTATY JEST BEZPŁATNE

Aby wziąć w nich udział wystarczy wysłać maila na adres: maria@posluchane.pl, w tytule wpisując “SMN masterclass” , a w treści imię i nazwisko oraz numer telefonu.

Program i terminy

eventcover_masterclass_pazd
WARSZTAT JAKUB SOJKA „Sound design w nowoczesnej produkcji muzycznej”
  • Termin: 20 października ( piątek) godz. 18:00 – 22:00
  • Miejsce: Pustostan ( dawny lokal Kanappa), Rynek 39 – 40, Świdnica

Kuba Sojka poprowadzi warsztat, w którym pokaże jak kreatywnym narzędziem może być Sound Design w nowoczesnej produkcji muzycznej. Uczestnicząc w warsztacie dowiesz się, jak dzięki syntezatorom analogowym i wirtualnym oraz oprogramowaniu Ableton Live stworzyć zaawansowane efekty dźwiękowe oraz własne oryginalne i niepowtarzalne brzmienie.

Umiejętność tworzenia odgłosów otoczenia takich jak np. „wirnik śmigłowca” otworzy Cię na nowe twórcze narzędzia produkcji muzycznej. Podczas warsztatów zdobytą wiedzę przekujesz w praktykę. Razem z Kubą stworzysz utwór, w którym wykorzystasz sound design, syntezę dźwięku i sampling, aby nadać aranżacji wyjątkową postać.

eventcover_masterclass_pazd
WARSZTAT ADAM MILWIW-BARON „Live-Act – Nowoczesne instrumenty muzyczne”
  • Termin: 27 października ( piątek) godz. 18:00 – 22:00
  • Miejsce: Pustostan ( dawny lokal Kanappa), Rynek 39 – 40, Świdnica

Adam Milwiw-Baron przedstawi, jak w niekonwencjonalny sposób zaprogramować Ableton Live i połączyć z nim syntezator perkusyjny, syntezator basowy, kontrolery MIDI i żywy instrument w taki sposób, aby stworzyć własny oryginalny współczesny multiinstrument / set do live-actów. Uczestnicy będą brali czynny udział w warsztacie od samego początku. Adam zaprezentuje różne możliwości podłączenia set-upu, jednak to od Ciebie i innych uczestników będzie zależał końcowy efekt podłączenia wszystkich urządzeń. To Wy zdefiniujecie tożsamość końcowego brzmienia zarówno poszczególnych instrumentów, jak i całego zestawu muzycznego, który stworzycie wspólnie z Adamem.

eventcover_masterclass_pazd
WARSZTAT MARCIN SZUSTER „Sampling w produkcji muzycznej”
  • Termin: 03 listopada ( piątek) godz. 18:00 – 22:00
  • Miejsce: Pustostan ( dawny lokal Kanappa), Rynek 39 – 40, Świdnica

Marcin Szuster poprowadzi warsztat z użyciem szeroko rozumianego samplingu w produkcji muzycznej. Zaprezentuje przykłady użycia tej metody we współczesnych gatunkach muzycznych, a następnie wraz z uczestnikami, za jej pomocą stworzy podkład muzyczny. W tym celu wykorzysta stare płyty winylowe, gramofon, stację roboczą AKAI MPC Renaissance i AKAI MPC 1000 oraz środowisko DAW Ableton Live. W programie przewidziana jest prezentacja technik manipulacji wysamplowanym wcześniej dźwiękiem i wyjaśnienie, gdzie leży granica między kradzieżą cudzej muzyki a „nadaniem drugiego życia” utworowi muzycznemu. Pod koniec przewidziany jest czas na wspólny jam wraz z uczestnikami.

Nasi partnerzy

Jesienny cykl warsztatów jest realizowany w ramach projektu “Lekcje sztuki dla zaawansowanych” finansowanego przez Fundację PZU.
s-m-n-pl
ladne historie
PZU FUNDACJA