Z radością informujemy, że czerwcowa edycja POSŁUCHANE zostanie wzbogacona o event filmowy.

W ramach współpracy z Festiwalem Filmów Dokumentalnych Okiem Młodych zapraszamy na bezpłatny seans jednej z najgłośniejszych polskich produkcji ubiegłego roku – “Wszystkie Nieprzespane Noce”.

Film Marczaka to swoisty portret współczesnych polskich dwudziestolatków. Ten obraz śmiało można nazwać manifestem niespokojnego pokolenia urodzonych po 1989 roku „młodych dorosłych”. Na dwa lata warszawskie ulice, kluby, kawiarnie i mieszkania stały się naturalnym planem zdjęciowym dla powstawania intymnej i autentycznej opowieści o młodych ludziach.

Koniec seansu to nie finał piątkowego wieczoru. Obraz zastąpi dźwięk, a stery przejmie Jakub Walczak znany jako P L A L. Ten zdolny, młody człowiek jest pomysłodawcą i jednym z założycieli regime brigade, pod znakiem którego pojawia się również w roli Dj’a. Inspiracje muzyczne czerpie z wielu gatunków, jednak swój gust kieruje w stronę brzmień house’owych i minimalnych. Nie szufladkuje selekcji, bo jak sam mówi: „liczy się groove, który wyzwala czystą i nieskrępowaną chęć do tańca.”

Muzyka od dziesięcioleci związana jest bezpośrednio z kinem. Obie te formy sztuki przenikają się, uzupełniają, nadają sobie nawzajem nowego znaczenia.

 

Organizatorzy obu wydarzeń zapraszają do Pustostanu (Rynek 39 – 40) na bezpłatny pokaz filmu „Wszystkie nieprzespane noce” (2016) w reż. Michała Marczaka, który odbędzie się w piątek 9 czerwca o godz. 21:00. Po projekcji miłośników nocnych wrażeń zapraszamy na „Nieprzespaną Noc w Pustostanie”, w ramach której zagra P L A L (Regime).

 

ZWIASTUN FILMOWY