POSŁUCHANE to intensywne i ekscytujące spotkanie z nowoczesną muzyką elektroniczną. Eksperymentalne łączenie dźwięków z obrazem, nieoczywiste i fascynujące przestrzenie, odważni artyści wytyczający własne muzyczne ścieżki – to właśnie jest znak rozpoznawczy świdnickiej imprezy. POSŁUCHANE to także całoroczna, cykliczna oferta muzyczna, która dzięki swojej całościowej koncepcji zachęca uczestników do regularnego udziału w kulturze na najwyższym poziomie. Korzystając z możliwości, jakie dają nowe media i technologie, wprowadzimy publiczność w bogaty świat muzyki elektronicznej.

Tegoroczna edycja to 5 eventów (czerwiec – listopad)  wraz z wydarzeniami  towarzyszącymi. Łącznie zaprezentowanych zostanie kilkudziesięciu artystów.

Swój udział w najbliższej odsłonie POSŁUCHANE, która odbędzie się 19 sierpnia w Świdnicy,  potwierdzili  następujący wykonawcy:

 • 19 sierpnia:
  Świdnica, Klub Bolko:  Nanook Of The North, Resina, Urbański, Naphta Live Band
  Świdnica, Rynek 39 – 40 (afterparty w Pustostanie):  Szymon Piotr, Antoni Sierakowski (Regime), Slime

Wydarzenia towarzyszące

eventcover_posłuchane_lipiectlo-1100
Korzystając z letniej pogody, mamy dla Was propozycję – preludium do Posłuchane_3.0 | sierpień w Świdnicy!

W sobotę, 22 lipca widzimy się na wrocławskiej Tamce! Pod chmurką zagrają dla Was Young Majli w duecie z PLAL (regime) oraz Mordor Muzik.
TIMETABLE
21:00 – 23:00 Young Majli / PLAL
23:00 – 4:00 Mordor Muzik
4:00 – xxx Young Majli / PLAL

Wjazd: 10 PLN

20543875_1430076190419279_7750615379341427177_o
Zapraszamy na warsztaty produkcji muzycznej prowadzone przez Szkoła Muzyki Nowoczesnej na syntezatorach podczas Posłuchane_3.0 | sierpień!
 • Miejsce: Pustostan, Rynek 39-40, Świdnica
  Godzina: 17:00 – 19:00

Warsztaty są otwarte i bezpłatne dla wszystkich bez względu na wiek i posiadaną wiedzę. 
Prowadzimy zapisy na warsztaty, w celu potwierdzenia obecności i dostępności sprzętów.
Chcesz wziąć udział? Napisz na kaja@posluchane.pl
Celem spotkania jest przybliżenie możliwości współczesnych instrumentów muzycznych, dając uczestnikom dostęp do szerokiej gamy syntezatorów. Pokażemy, co można stworzyć przy ich użyciu, zapewnimy fachową obsługę techniczną i merytoryczną, odpowiemy na każde pytanie dotyczące prezentowanych instrumentów oraz pomożemy w nabyciu podstawowych umiejętności operowania sprzętem muzycznym.

Zaprezentujemy warsztaty GROOVEBOX prowadzone przez Adam Milwiw-Baron oraz POCKET OPERATORS prowadzone przez Kuba Sojka.

Na koniec prowadzący zaprezentują skomponowany specjalnie na tę okazję materiał, który wykonają na żywo w oparciu o prezentowane instrumenty. Jam transmitowany będzie przez ekipę WIDNO. Streaming będzie można oglądać na naszym fanpage’u na Facebooku.

Lista syntezatorów:

 • Novation: Peak Novation, Circuit, BassStation, Mininova, Ultranova
 • Teenage Engineering: OP1, PO 12, PO 14, PO 16, PO 20, PO 24, PO 28, PO 32
 • Arturie: MiniBrute, MicroBrute, DrumBrute

Sprzęt Novation, Teenage engineering oraz ARTURIA zapewnia firma Audiotech. Dziękujemy!

Współorganizatorem warsztatów jest Szkoła Muzyki Nowoczesnej we Wrocławiu. Jedyne w Polsce miejsce, w którym nauczysz się produkcji muzycznej oraz poznasz najnowocześniejsze instrumenty muzyczne.

www.szkolamuzykinowoczesnej.pl
www.facebook.com/SzkolaMuzykiNowoczesnej
www.instagram.com/szkolamuzykinowoczesnej

20645132_1450181025035443_1171102816284981823_o
Zapraszamy na giełdę płyt i wszelkich nośników muzycznych, która odbędzie się w ramach Posłuchane_3.0 | sierpień / Strefa chillout na Posłuchane!
 • Miejsce: Świdnica, Zalew Witoszówka, Bosmanat
  Godzina: 14:00 – 18:00
  WSTĘP WOLNY

To wydarzenie dla wszystkich zainteresowanych zakupem, sprzedażą bądź wymianą rozmaitych wydawnictw muzycznych (płyt winylowych, cd, dvd, mc, książek, prasy, plakatów itd). Nad Zalewem Witoszówka w Świdnicy czekać będzie na wszystkich ogromna ilość płyt (zarówno nowych, jak i używanych) z rozmaitych gatunków muzycznych (jazz, rock, funk, blues, soul, punk, cold wave, folk itd.), a także wszelkie rzeczy związane z fonografią. Wstęp na giełdę jest wolny zarówno dla wystawców, jak i kupujących. 

Jeśli posiadasz płyty, które chciałbyś/chciałabyś sprzedać lub się za nie wymienić, przyjdź na giełdę.
Giełda to również świetna okazja do rozmów i wymiany opinii o muzyce, służy nawiązaniu kontaktów pomiędzy melomanami, czy, w końcu, jest dobrym idealnym sposobem na spędzenie muzycznego i rodzinnego popołudnia

20507682_1429991773761054_1216886359230763599_o
Serdecznie zapraszamy do otwartej strefy chillout podczas Posłuchane_3.0 | sierpień!

W przyjemnej atmosferze przy Bosmanacie nad świdnickim zalewem Witoszówka już od godziny 14:00 będzie się działo!

W programie m.in.:

 • muzyczna strefa kreatywna dla dzieci, w ramach której odbędą się warsztaty TONY:
  „Nagrywanie Świata” – przybliżamy różnorodność dźwiękową naszego świata. Wspólnie z dziećmi, przy pomocy rejestratorów, zdobywamy dźwięki z otoczenia. Zajęcia kończą się tworzeniem gotowych utworów z pozyskanych próbek dźwiękowych.
 • „Warsztaty Rytmiczne” – jak najlepiej wprowadzić dzieci w muzykę? Zacząć od klaskania! Ta zabawowa forma angażuje i tłumaczy jedno z podstawowych zagadnień muzycznych – rytmiki.
 • Dolnośląska Giełda Fonograficzna
 • wystawa memów – Cyniczny Romantyzm
 • lokalna scena muzyczna
 • spotkania z artystami

A do tego foodtracki: Surf AcaiHAMBURG Slow Food i CUDO Kombucha!

DO ZOBACZENIA!

Nasi partnerzy

Partnerami POSŁUCHANE są: Świdnicki Ośrodek Kultury, Astigmatic Records, Tony, Szkoła Muzyki Nowoczesnej, Regime, Ośrodek Działań Artystycznych Firlej, Fundacja Sztuki Współczesnej In Situ, Fundacja Performat.

Projekt jest współfinansowany jest przez Gminę Miasto Świdnica i Starostwo Powiatowe w Świdnicy.
sok-swidnica
astigmatic
Audiotech
tony
smn-wroclaw
regime
firlej
biala-dama
insitu
performat
koleje-dolnoslaskie
Going
Underground Wałbrzych
UFF
Widno
OSiR