Już 12 listopada w Świdnickim Ośrodku Kultury (sala teatralna), odbędzie wyjątkowy i jedyny koncert zespołu EABS (w poszerzonym składzie) – jazzowego fenomenu ostatnich miesięcy. Tego dnia, na specjalne zaproszenie wrocławian na scenie pojawi się też brytyjski mistrz instrumentów dętych, przedstawiciel wyspiarskiego renesansu jazzu – Tenderlonious, który zagra gościnnie na flecie i saksofonie altowym. Partnerem tego wydarzenia są Świdnickie Noce Jazzowe.

Zespół swój debiutancki materiał prezentował już na dużych festiwalach – Spring Break w Poznaniu, XJazz w Berlinie, Good Vibe w Koszalinie czy Tauron Nowa Muzyka w Katowicach. Oprócz tego EABS można było usłyszeć w ramach prestiżowych wydarzeń jak Giganci Polskiego Jazzu gdzie zespół występował wspólnie z Michałem Urbaniakiem, a także w legendarnym Studio S1 Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego.

EABS to tegoroczny laureat „EMOCJI”, nagrody przyznawanej przez Radio Wrocław KULTURA, w kategorii MUZYKA za kreatywne i nowoczesne rekonstruowanie muzycznej przeszłości. Wcześniej projekt został wyróżniony nagrodą WARTO przyznawaną przez Gazetę Wyborczą.

Koncertowi będzie towarzyszył wernisaż wystawy plakatów Jakuba Zasady. Bilety na koncert w cenie 35 PLN można nabyć za pośrednictwem GOING oraz stacjonarnie w Informacji Turystycznej w Świdnicy oraz na stronie BILETY. Po koncercie odbędzie się afterparty w Ambasadzie San Escobar gdzie o muzykę zadbają DJe  związani ze świdnicką sceną.